за нас

guanyuwomenneiye
guanyuwomenneiye

Dongguan GLORYSTAR LASER TECH CO., LTD

Dongguan слава ѕвезда ласерска технологија копродукции, ООД, Сино-германската соработка, фокусирајќи се на ласерска технологија и апликации, по неколку години на континуирана иновација и развој, стана добро-познати големи производител на ласерска опрема.

Компанијата поседува зграда, R & D зграда, машинска продавница, сликарството и заварување продавница, монтажа продавница, модерен изложбен салон и стандардни индустриски фабриката.

Главните производи на компанијата се метални ласерски машини за сечење, не-метални ласерско сечење машини, ласерски означување машини, ласерски машини за заварување и виткање machines.The годишен производствен капацитет од 8.000 комплети на производи што се продаваат во повеќе од 100 земји и региони.

Компанијата беше идентификуван како национален високо-технолошкиот претпријатие, и во неколку наврати ја освои награда за технолошко иновации. Како лидер во ласерска опрема, Glorystar Ласерска технологија копродукции, Ltd, има целосна R & D систем, со многу домашни познати универзитети и истражувачки институции да се одржи на крајот оптички и техничка соработка, исто така, е Сингапур Институтот за наука и технологија дипломиран приправник база.

Производите направени ЕУ CE сертификација и сертификација на SGS, и во сите аспекти на влезните, процес, машина, превозот и другите согласност со упатствата за ISO квалитет и управување со животната средина систем за управување за да се обезбеди дека националните квалитет. Спроведување на Глобалниот пред поглед, GLORYSTAR продолжува да се фокусира ласерскиот науката и технологијата да ги споделат со вас во иднина успешно!