УВ ласер означување машина

Краток опис:

УВ ласер означување систем С.-UV3M донесува 355nm УВ ласерски извор и посебна контрола на софтвер. квалитет зрак со голема моќност и сигурност. Тоа има предности на користење широк опсег, нема загадување и низок шум. ГШ -UV3M е ласерска технологија за собирање, прецизност машини, електронски технологија и компјутерската технологија во процесот на интеграција на високо-технолошки производи, со висока стабилност, тоа може да работи постојано за 24 часа, без одржување, намалување на трошоците, во голема мера подобрување на ефикасноста на производството. Featu ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  УВ ласер означување систем С.-UV3M донесува 355nm УВ ласерски извор и посебна контрола на софтвер. квалитет зрак со голема моќност и сигурност. Тоа има предности на користење широк опсег, нема загадување и низок шум. ГШ -UV3M е ласерска технологија за собирање, прецизност машини, електронски технологија и компјутерската технологија во процесот на интеграција на високо-технолошки производи, со висока стабилност, тоа може да работи постојано за 24 часа, без одржување, намалување на трошоците, во голема мера подобрување на ефикасноста на производството.

  карактеристики

  1. ликовна обработка и висок принос

  2. Лесен за идентификација, за да се постигне идентификација безбедност

  3. Напредно режим ласерска обработка, висока прецизност

  4. Ниско ниво на бучава за обработка и висока стабилност за обработка на

  5. Нема потрошни делови и ниски трошоци за одржување

  6. Стабилни перформанси и може да се работи за долго време

  модел

  GS-UV3M

  GS-UV5M

   ласерски тип

  тип пулсот солидна солидна ласерски

  Wavelangth

  355nm

  ласерски моќ

  3W @ 30kHz

  5W @ 30kHz

  квалитет зрак

  M² <1.2

  Пулсот повторување стапка

  10-120Khz

  зрак Дијаметар

  1.0 ± 0.1mm

  Одбележување на брзина

  ≤7000mm / ови

  обележување област

  50mm × 50mm -300mm × 300mm

  обележување ширина

  0.012mm

  Минимална charactar

  0.15mm

  Repaatability

  ± 0.01

  ладење на владата

  воздушно ладење

   

  Win XP / Win 7 32bit

  функционирање на системот envirnment
  барање на енергија

  220V / 20A / 50Hz

  моќ

  800-1000W

  големина

  1150mm × 1190mm × 1600mm


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи