Двоен машина станица ласерско заварување

Краток опис:

За заварување на нова енергија на батеријата на непродорно лист, флип чип, пол, мека конекција. Донесува дуплекс лизгачки работната маса десктоп, вештачки покритие вчитување на батеријата за да Стегач за вклучување на исхрана за да се заврши заварување. Карактеристики: · Две позиција подвижна маса, синхроно помеѓу исхрана и заварување за да се подобри ефикасноста на производството · Секоја станица може да се инсталира многу множества на маша во согласност со реалните услови за производство, со лесен и флексибилен функција · На маша може да биде ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  За заварување на нова енергија на батеријата на непродорно лист, флип чип, пол, мека конекција. Донесува дуплекс лизгачки работната маса десктоп, вештачки покритие вчитување на батеријата за да Стегач за вклучување на исхрана за да се заврши заварување.

  карактеристики:

  · Две позиција подвижна маса, синхроно помеѓу исхрана и заварување за да се подобри ефикасноста на производството

  · Секоја станица може да се инсталира многу множества на маша во согласност со реалните услови за производство, со лесен и флексибилен функција

  · На маша може да биде опремен со вакуум вшмукување уред за да се спречи вештачко хранење и ласерски деформација на производот и да се подобри квалитетот на производот

  · Совршена комбинација на системот со висока дефиниција коаксијален визија CCD и линеарен систем извор на светлина фокус прави програмирање заварување линија полесно и поудобно

  · Изборен нарачана тела, за да се задоволат потребите на различни барања

  · Изборен CCD предвремени систем за позиционирање модул за да се подобри квалитетот на производот

  · Изборен надградба на режим мулти станица и автоматско заварување робот интелигентни станица за горните и долните материјал, за подобрување на ефикасноста на производството

   режим на работа  Две позиција подвижна маса
  ласерски моќ 1000W / 2000W / 4000w / 6000W 可 选配 Факултативна
  ласерски бранова должина 1070nm

   Оперативен влакна основни дијаметар

  50 um, 100 трудот, 200 um 可 选配 Факултативна
  квалитет (БЈН) Минимална зрак 1.1 mm * mrad (50 um)

  Удар на worktable

  X / Y / Z оската, 500mm / 150mm / 150mm;
  Y1 / Y1axis, 300mm / 300мм;
  (може да го прилагодите)

  Повторено позиционирање точноста на секоја оска

  ± 0.02mm
   Со цел локација

  коаксијален визија систем CCD црвено светло и

   вакуум адсорпција  Регулирање на притисок

  димензии

  1140mmx1240mmx1830mm
   Машина за нето тежина  за 650kg

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи