Влакна ласерски означување машина ФОЛ-10/20/30/50

Краток опис:

Карактеристики на производот слава ласерски развива и произведува комплетна воздух за ладење Фибер оптички ласерски означување систем во Кина. Тоа е еколошки, ниска потрошувачка, целосно автоматски и водечки ласерски систем. Овој креативен ласерски систем го прави оптички конверзија стапка до 38% -50%. ладење на воздухот може да ги исполни барањата на системот. Овој ласерски систем е мал и компактен големина. Влакна излез, флексибилно можат да го прави системот 3D обработка. назад одраз на изолатор, кој се користи particularit ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • Модел: ФОЛ-10/20/30/50
 • Количина за нарачка: 1set
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот

  Слава ласерски развива и произведува комплетна воздух за ладење Фибер оптички ласерски означување систем во Кина. Тоа е еколошки, ниска потрошувачка, целосно автоматски и водечки ласерски систем. Овој креативен ласерски систем го прави оптички конверзија стапка до 38% -50%. ладење на воздухот може да ги исполни барањата на системот. Овој ласерски систем е мал и компактен големина. Влакна излез, флексибилно можат да го прави системот 3D обработка. назад одраз на изолатор, кој се користи посебноста на бранова должина и насока на ласер, и на посебна структура во внатрешноста на назад одраз изолатор може да го блокира ласерски гледа од работното парче да се избегне ласерски внесување на ласерски осцилатор повторно да го оштети ласерски осцилатор.

  се применува индустрија

  Проѕирната пластика копчиња, IC чипови, дигитални компоненти на производот, прецизни машини, накит, санитарна опрема, мерење и алати за сечење, часовници очила, електрични апарати, електронски компоненти, хардверски додатоци, хардвер алатки, мобилни комуникации компоненти, автомобилски делови, пластични производи, медицински опрема, градежни материјали, цевки и други висока прецизност означување на производот.

  Применливи материјали

  Метали и на различни не-метални материјали, висока цврстина легури, оксиди, позлата, обложување, ABS, епоксидна смола, мастило, пластика, итн

  Технички податоци

  модел ФОЛ-10/20/30/50
  моќ  10W / 20W / 30W / 50W
  бранова должина 1064nm
  квалитет зрак М2 <1.5
  излезна моќност 10% до 100% (континуирано да се прилагоди)
  излезна фреквенција 20KHz ~ 100kHz (континуирано да се прилагоди)
  (8h) стабилност на енергија (8h) <± 1% RMS
  Фокус дијаметар место <0.01 mm
  големина на појавување 50x50mm 110mmX110mm 175mmX175mm
  длабочината на резба 1.2mm
  брзина резба 800 белези / секунда
  Минимална ширина на линија 0.012mm
  Минимална карактер 0.15mm
  Повторено точност ± 0.003mm
  управување со системот за WindowsXP / 2000/98
  ладење на владата воздушно ладење
  Температура на работа на животната средина 15 ℃ ~ 35 ℃
   барање на енергија 220V / еднофазен / 50Hz / <400W
  Животот на ласерски модул 100000 часа

  примероци

  Профил на компанијата

  Dongguan слава ѕвезда ласерска технологија копродукции, ООД, Сино-германската соработка, фокусирајќи се на ласерска технологија и апликации, по неколку години на континуирана иновација и развој, стана добро-познати големи производител на ласерска опрема. Компанијата поседува зграда, R & D зграда, машинска продавница, сликарството и заварување продавница, монтажа продавница, модерен изложбен салон и главни производи стандардни индустриски factory.The компанија се метални ласерски машини за сечење, не-метални ласерско сечење машини, ласерски означување машини, ласерско заварување машини и свиткување машини. Годишниот капацитет на производство на 8,000sets на производите се продаваат во повеќе од 100 земји и региони ...


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи