Ласерски означување машина

Краток опис:

Ласерски систем може да се примени на полето на кои треба висина барањата на леснотија и прецизност, поради неговата characterisitics на најдобар начин и висока стабилност. Широко се користи за електронски ИЦ, компоненти, медицинска опрема, очила за сонце и часовници, IC картички, пластична површина, санитарна опрема, боја на површината, итн Карактеристики: 1. Ниски трошоци за обработка; 2. лесно да се идентификуваат нашите производи, за да се постигне целта на логото безбедност; 3. Напредни методи за ласерска обработка, висока точност 4. Ниско ниво на бучава од Mac ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ласерски систем може да се примени на полето на кои треба висина барањата на леснотија и прецизност, поради неговата characterisitics на најдобар начин и висока стабилност. Широко се користи за електронски ИЦ, компоненти, медицинска опрема, очила за сонце и часовници, IC картички, пластична површина, санитарна опрема, боја на површината, итн

  карактеристики:

  1. Ниски трошоци за обработка;

  2. лесно да се идентификуваат нашите производи, за да се постигне целта на логото безбедност;

  3. Напредни методи за ласерска обработка, висока точност

  4. Ниско ниво на бучава од машина за обработка

  5. Нема потрошни делови, ниска цена на машина работи и одржување

  6. Стабилни перформанси машина за долгорочно работење

  модел

  GL-FB20M

  GL-FB30M

   ласерски тип

  ПУЛС / MOPA

  бранова должина

  1064nm

  ласерски моќ

  20W

  30W

  квалитет зрак

  M² <1.5

  Одбележување на брзина

  ≤7000mm / ови

  обележување област

  50mm × 50mm -300mm × 300mm

  обележување ширина

  0.03mm

  Минимална charactar

  0.5mm

  повторливост

  ± 0.01

  ладење на владата

  воздушно ладење

   

  Win XP / Win 7 32bit

  функционирање на системот на животната средина
  барање на енергија

  220V / 20A / 50Hz

  вкупна моќност

  800W

  нова Големина

  740mm * 1150mm 1500mm *

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи