GS-3015CE / GS-6020CE целосни затворени и размена на маса ласерски машина за сечење

Краток опис:

Машина со размена на маса и да се покријат, тоа може да се спаси за време на натоварот материјал. Карактеристики на производот ● Со целосна околина дизајн комплет, намалување на ласерско зрачење и да се избегне било механички повреди. ● донесува разменливи worktable да се спаси за утовар и растовар, и да Chieve висок ефикасноста на работата. ● Висока токму мелење опрема и опрема решетката, ниско ниво на бучава и голема прецизност. Се применува индустрија Широко се користат во сите видови на метални производи индустрии, како што се листови обработка на метали, садови и п ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Машина со размена на маса и да се покријат, тоа може да се спаси за време на натоварот материјал.

  Карактеристики на производот

  ● Со целосна околина дизајн комплет, намалување на ласерско зрачење и да се избегне било механички повреди.

  ● донесува разменливи worktable да се спаси за утовар и растовар, и да Chieve висок ефикасноста на работата. 

  ● Висока токму мелење опрема и опрема решетката, ниско ниво на бучава и голема прецизност.

  се применува индустрија

  Широко се користи во сите видови на метални производи индустрии, како што се листови обработка на метали, садови и бања апаратот, реклама и знаци, осветлување и хардвер, електрични ормари, авто делови, машини и опрема, апарат за домаќинство, прецизност делови, и така натаму.

  Применливи материјали

  Главно се применува на сите видови на лим материјали не-контакт брзо сечење, гравирање. и дупчења, како јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, манган челик, поцинковани, алуминиум, бакар и метални цевки обработка, итн

  Технички податоци

  модел GS-3015CE / GS-4020CE / GS-6020CE
  ласерски моќ 1000W и да го 10000W (по избор)
  Работна површина 3000 * 1500mm / 4000 * 2000mm / 6000 * 15000mm
  пренос на владата Опрема и Rack, Двоен возачот
  Работен напон (напојување) 380V 50Hz (60Hz)

  примероци

  145353102567dbcc4f4c117b3c 下载 (1) 145352977468700ce3d28736f2 (1)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи