Висока прецизност ласерски машина за сечење С.-0605P

Краток опис:

Краток Опис: висока прецизност сечење ефект, погоден за мали производи. И спаси работилница купувачи. Карактеристики: рамката на GS-0605P донесува прецизни аргон заварување, 600 степени топлина третман. 24 часа ладење во рерна, 12 метри подемен мелење, да бидете сигурни дека долгорочно трчање без деформација, машина е прегледано од страна на прецизност ласерски колиматорот за да се обезбеди плошноста и вертикалноста. Прецизноста на целата машина е помалку од 0,02 mm. Adpot увезени серво мотор, im ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Краток опис:

  Висока прецизност сечење ефект, погоден за мали производи. И спаси работилница купувачи.

  карактеристики:

  Рамките на GS-0605P донесува прецизни аргон заварување, 600 степени топлина третман. 24 часа ладење во рерна, 12 метри подемен мелење, да бидете сигурни дека долгорочно трчање без деформација, машина е прегледано од страна на прецизност ласерски колиматорот за да се обезбеди плошноста и вертикалноста. Прецизноста на целата машина е помалку од 0,02 mm. Adpot увезени серво мотор, увезени завртка пренос модул систем. Опремени со најсовремени безжични рачни терминали. Тоа може да врши обработка на далечинскиот управувач.

  Applicabel Материјал:

  Широко се користи во јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, бакар и др метални материјали.

  се применува индустрија

  Широко се користи во прецизноста метални производи. На пример: Очила индустрија, занает подароци индустрија, Хардвер Орнаменти & Опрема, Електроника, апарат за домаќинство и други Inddustry

  Технички податоци

  модел GS-0605P
  ласерски моќ 700W, 1000W, 1500W, 2000W (по избор)
  Работна површина 600 * 500mm
  Вкупната потрошувачка на електрична енергија <12 kW
  пренос на владата Двоен топката завртка
  Работен напон (напојување) 380V 50Hz (60Hz)
  димензии: 2050 * 1633 * 2060mm

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи