Отворен тип влакна Метал Ласерски машина за сечење GS-3015 / GS-6015

Краток опис:

Карактеристики на производот ● Машина рамка структура токму заварени со CO2, третман на висока температура annealing за да се обезбеди нормално да работи без деформирање. ● увезени висока прецизност пренос топката завртка и голема прецизност линеарна водич железница ● јапонски серво мотор и систем за возачот, увезени висока строго прецизност менувач ● Опремени со авто-подмачкување уред со прашина отстранување и екстрактор чад систем ● Модуларна структура ласер, со високи перформанси и слободни одржување ● професионално ласерско Cutt ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • Модел: GS-3015
 • Количина за нарачка :: 1 Парче
 • детали за производот

  Тагови производ

  2

  Карактеристики на производот
  ● Машина рамка структура токму заварени со CO2, третман на висока температура annealing за да се обезбеди нормално да работи без деформирање. 

  ● увезени висока прецизност топката завртка пренос и висока прецизност линеарна водич железница 

  ● јапонски серво мотор и систем за возачот, увезени висока прецизност строго менувач

  ● Опремени со авто-подмачкување уред со отстранување на прашина и чад систем за вадење

  ● Модуларна структура ласер, со високи перформанси и бесплатно одржување

  ● професионално ласерско сечење софтвер, лесен за ракување, дизајн на сите видови на графикони, текстови лесно со вашата волја да се намали

  додатоци

   1472545162c9dfb68924a2713c

              Првично увезени ИПГ ласерски генератор првично увезени серво мотор од Јапонија / германски

  1472545285a155e989fe529507

  Хуманизирано компјутерски дизајн, лесен копчиња и стабилна и силна повлечете синџир

  силна тело

  1472545388d57ac8975e40efd9

                 Практично безжичен далечински contorl совпаѓа со Тајван завртка топката, тоа е многу удобна за 

                                                                                                  хранење материјал

  147254547732f0d107d58fef55

              Antidust добро се исти со шината Taiwan топката завртка

  1472545544def4e2707a851232

                        Тајван HIWIN водич железнички Првично увезената јапонски / Германија крило и решетката

   

  се применува индустрија

  Широко се користи во сите видови на метални производи индустрии, како што се листови обработка на метали, садови и бања апаратот, реклама и знаци, осветлување и хардвер, електрични ормари, авто делови, машини и опрема, апарат за домаќинство, прецизност делови, и така натаму. 

  Применливи материјали

  Главно се применува на сите видови на лим материјали со не-контакт брзо сечење, гравирање. и дупчења, како јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, манган челик, поцинковани, алуминиум, бакар и метални цевки обработка, итн

   

  примероци

  147254568055c854c985f12d36

   

   
  Технички податоци

  модел GS-3015
  ласерски моќ 500W, 750W, 800W (по избор)
  Работна површина 3000 * 1500mm
  Вкупната потрошувачка на електрична енергија <12kW
  пренос на владата подемен возачот по избор (Gear и Rack Двоен возачот избор)
  Работен напон (напојување) 380V 50Hz (60Hz)
  димензии: 4800 * 2560 * 1750mm

  Нашата компанија

  1472539918273e51e11bb09236

   1472544542cb7c03360ebeead8

  Профил на компанијата

  Dongguan слава ѕвезда ласерска технологија копродукции, ООД, Сино-германската соработка, фокусирајќи се на ласерска технологија и апликации, по неколку години на континуирана иновација и развој, стана добро-познати големи производител на ласерска опрема. Компанијата поседува зграда, R & D зграда, машинска продавница, сликарството и заварување продавница, монтажа продавница, модерен изложбен салон и главни производи стандардни индустриски factory.The компанија се метални ласерски машини за сечење, не-метални ласерско сечење машини, ласерски означување машини, ласерско заварување машини и свиткување машини. Годишниот капацитет на производство на 8,000sets на производите се продаваат во повеќе од 100 земји и региони ...


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи