оптички влакна керамички ласерски машина за сечење

Краток опис:

Главно се користи за прецизно сечење, линија за сечење и удирање за алуминиум оксид, алуминиум нитрид, циркониум оксид керамика; А исто така и за прецизно сечење на некои тенки метални листови. · Структура машина кревет користење на зелен мермер, висока точност, добра сеизмички отпор · Целосно затворени увезени линеарен мотор платформа, која е опремена со врвна прецизност хелиум владетел, специјално дизајнирани за тешко и кршливи материјали, со непречено водење и следење · Донесување увезени ласерски извор на растителни влакна, добро место на владата ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Главно се користи за прецизно сечење, линија за сечење и удирање за алуминиум оксид, алуминиум нитрид, циркониум оксид керамика; А исто така и за прецизно сечење на некои тенки метални листови.

  · Структура машина кревет користење на зелен мермер, висока точност, добра сеизмички отпор

  · Целосно затворени увезени линеарен мотор платформа, која е опремена со врвна прецизност хелиум владетел, специјално дизајнирани за тешко и кршливи материјали, со непречено водење и следење

  · Донесување увезени ласерски извор на растителни влакна, добар режим на самото место и висока ефикасност за сечење

  · Се усвојува увезени прецизност сечење глава од САД, со висок квалитет за сечење е и брзина

  · Авто-развиен софтвер е лесен за ракување и лесно да се користи за цртање и воведување датотека, CCD со автоматска корекција позиционирање и оптимизација на обработка на проток, и нема потреба високо услов за професионално знаење за оператори

  Лесно да се справи за цртање: можете да увоз стандардни DXF датотеки директно

  Бр

   точка

  Технички податоци

  1

   ласерски извор (200-1000W опционално)
  ласерски извор

  2

    XY оската макс. мозочен удар 500mm x 450mm

  3

  Позиционирање Accuracyt (25 ℃) ± 3um

  4

  Повторете позиционирање точност ± 1um

  5

  дебелина за сечење ≤2mm (depands на материјали))

  6

  сечење брзина ≥10mm / s (depands на материјали))

  7

  сечење ширина ≤0.1mm (depands на материјали))

  8

  Резиме сечење прецизност ± 0.02mm (depands на материјали))

  9

   оска маса работна брзина XY 30m / min

  10

   барање на енергија  3Phase, 380V / 50HZ / 5KW

  11

   Машина за нето тежина 1500

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи