Една машина станица ласерско заварување

Краток опис:

Погоден за заварување на мобилен телефон слот SIM картичка, компјутер тастатурата на компјутерот, дигитален фотоапарат внатрешните структурни делови, да се види на рака, нова батерија енергија моќ, ендоскоп, хируршки инструменти, очила рамка, котел, вакуум чаша, сад од нерѓосувачки челик, рачки на вратите, електрична опрема, филтри, четката, голф глава, цинк алуминиумски и магнезиумски легури занаети итн · машина соработува на софтвер за програмирање со многу групи на бранови, Работни маса задржани протега I / O интерфејс, со софтвер прог ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Погоден за заварување на мобилен телефон слот SIM картичка, компјутер тастатурата на компјутерот, дигитален фотоапарат внатрешните структурни делови, да се види на рака, нова батерија енергија моќ, ендоскоп, хируршки инструменти, очила рамка, котел, вакуум чаша, сад од нерѓосувачки челик, рачки на вратите, електрична опрема, филтри, четката, голф глава, цинк алуминиумски и магнезиумски легури занаети итн

  · Машина соработува на софтвер за програмирање со многу групи на бранови, Работни маса задржани протега I / O интерфејс, со какао на софтвер за програмирање да се реализира убодни автоматска контрола, испитување на CCD, итн

  · Може да одговара на сите видови на ласерско заварување главата или вибрации огледало заварување глава според побарувањата на клиентите за да се задоволат потребите на индустријата,

  · Исти со сите видови на заварување машина оптички влакна

   режим на работа Една станица и четири поврзаност оска
   ласерски моќ 1000W / 2000W / 3000W / 4000w / 6000W
  (Ласерски бранова должина) 1070nm

  Оперативен влакна основни дијаметар

  50 um, 100 um, 200 um

  (БЈН)
  Минимална маса зрак (БЈН)

  1.1 mm * mrad (50 um)

   Удар на worktable

  X / Y / Z оската, 600mm / 250mm / 250mm; индивидуализира

  Повторено позиционирање точноста на секоја оска

  ± 0.02mm
   ротирачка оска

  (W оската 360 степени ротација, ротирачки нервнича е 0.08mm, по избор)

   Со цел локација

  (Црвена светлина и коаксијални визија систем на CCD)

   димензии

  (1700mmx1400mmx1750mm (стандард))

  тежина опрема

  1200kg (За 1200kg)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи