УВ машина ласерско сечење за отпечатоци модул

Краток опис:

Погодно за FPC производители флексибилни коло. Се применува за сечење FPC форми, што ги опфаќа филм прозорци, отпечаток од прст за идентификација чип, мобилни модул камера телефон, итн · Добро познат меѓународен бренд на цврста состојба ултравиолетово ласерски извор, висок квалитет на ласерски зрак, мали се фокусира ласерски место, ласерски моќ еднакво распределени, помалку топлина ефект, помали сечење јаз и висок квалитет на сечење · Увезените висока точност, ниска лебдат galvanometric скенер и precisive telecentric леќа се ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Погодно за FPC производители флексибилни коло. Се применува за сечење FPC форми, што ги опфаќа филм прозорци, отпечаток од прст за идентификација чип, мобилен телефон камера модул, итн

  · Добро познат меѓународен бренд на цврста состојба ултравиолетово ласерски извор, висок квалитет на ласерски зрак, мали се фокусира ласерски место, ласерски моќ еднакво распределени, помалку топлина ефект, помал јазот сечење и висок квалитет на сечење

  · Увезените висока точност, ниска лебдат galvanometric скенер и precisive telecentric леќа се користи за брзо сечење додека одржувањето на висока прецизност во микрон скала

  · Дизајнирано со голема прецизност и добра стабилност на телото природен мермер машина

  · Целосно затворени линеарен мотор платформа опремени со висока прецизност хелиум владетел да го контролираат целосно затворен циклус, бидете сигурни дека висока прецизност и со голема брзина

  · Со автоматско нагоре-надолу кревање платформа, неспоредливи предности во фокусирање и полу сечење

  · Целосно автоматско позиционирање со висок систем на CCD precisive, нема потреба рачна интервенција, еден начин клучни контрола, во голема мера подобрување на ефикасноста на производството

  Лесно да се справи цртање обработка: директен увоз стандарден формат на DXF или Гербер

  Бр

   точка

  Технички податоци

   Напомена

  1

   модел ГСС-UV4535-10W  

  2

  бранова должина

  355nm

   

  3

  ласерски моќ

  10W

  10W-18W (опционално)

  4

   фокусна точка

  20um

   

  5

  Макс. работна големина

  450mm x 350mm

   

  6

   Макс. дебелина 1mm (Depands на материјали)

  7

   Макс. работна брзина

  1000mm / ови

   

  8

   позиционирање точност

  ± 3um

   

  9

  Менување на точност

  ± 1um

   

  10

  Целокупната точност машинска

  ± 20um

   

  11

  скенирање на опсег 50mm x 50mm (Поставување на барања)

  12

  поддршка формат

  DXF / Гербер

   

  13

   Напон и моќност

  AC220V / 2KW; AC380V / 6KW

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи