УВ Ласерски машина за сечење

Краток опис:

Погодно за FPC производители флексибилни коло. Се применува за сечење FPC форми, ставете или качи PCB плочи, дупчење и опфаќа прозорци, идентификација чип отпечаток од прст, мемориска картичка, ТФ картичка одбор, модул камера од мобилен телефон, итн · Добро познат меѓународен бренд на цврста состојба ултравиолетово ласерски извор, високо-квалитетен ласерски зрак, мали се фокусира ласерски место, ласерски моќ еднакво распределени, помалку топлина ефект, помал јазот сечење и висок квалитет на сечење · Увезените висока точност, ниска г ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Погодно за FPC производители флексибилни коло. Се применува за сечење FPC форми, ставете или качи PCB плочи, дупчење и опфаќа прозорци, идентификација чип отпечаток од прст, мемориска картичка, ТФ картичка одбор, модул камера од мобилен телефон, итн

  · Добро познат меѓународен бренд на цврста состојба ултравиолетово ласерски извор, висок квалитет на ласерски зрак, мали се фокусира ласерски место, ласерски моќ еднакво распределени, помалку топлина ефект, помал јазот сечење и висок квалитет на сечење

  · Увезените висока точност, ниска лебдат galvanometric скенер и precisive telecentric леќа се користи за брзо сечење додека одржувањето на висока прецизност во микрон скала

  · Дизајнирано со голема прецизност и добра стабилност на телото природен мермер машина

  · Целосно затворени линеарен мотор платформа опремени со висока прецизност хелиум владетел да го контролираат целосно затворен циклус, бидете сигурни дека висока прецизност и со голема брзина

  · Голем големина сечење, еден позиционирање заврши секое намалување, лесно ракување, висока ефикасност

  · Целосно автоматско позиционирање со висок систем на CCD precisive, нема потреба рачна интервенција, еден начин клучни контрола, во голема мера подобрување на ефикасноста на производството

  1. Лесен за обработка рачка цртеж: директен редовен увоз на DXF формат или Гербер

  Бр

   точка

   Технички податоци

  Напомена

  1

   модел ГСС-FPC5045-15W  

  2

  бранова должина 355nm  

  3

  ласерски моќ

  15W

  10W-18W Факултативна

  4

  фокусна точка 20um  

  5

  Макс. работна големина 500mmx450mm (Двоен табела)  

  6

   Макс. дебелина 1.2mm (Depands на материјали)

  7

   Макс. работна брзина 800мм / ови  

  8

   позиционирање точност ± 3um  

  9

   Менување на точност ± 1um  

  10

   Целокупната точност машинска ± 20um  

  11

  скенирање на опсег 50mm x 50mm (Поставување на барања)

  12

   поддршка формат DXF / Гербер  

  13

   Напон и моќност AC220V / 2KW; AC380V / 6KW  

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи