Fiber Laser shënuar Machine FOL-10/20/30/50

Përshkrim i shkurtër:

Product Features Glory lazer zhvillon dhe prodhon ajër të plotë Sistemi i ftohjes Fiber optike lazer shënuar në Kinë. Ajo është e mjedisit miqësor, konsumit të ulët, plotësisht automatikisht dhe sistemi kryesor lazer. Ky sistem kreativ lazer bën optike konvertimit normë deri në 38% -50%. Ftohja e ajrit mund të plotësojnë kërkesat e sistemit. Ky sistem lazer është madhësia e vogël dhe kompakt. Prodhimi Fiber, mund fleksibile bën sistemit të përpunimit 3D. Izolatorit prapambetur reflektuar, e cila përdor particularit ...


 • Supplyability: 5000 copë në vit
 • Pagesës: L / C, T / T
 • Port: Shenzhen PORT
 • Çertifikatat: CE, SGS, ISO
 • Markë: Glorystar
 • Vendi: Dongguan
 • Paketimi: paketuara në kuti kartoni
 • Model: FOL-10/20/30/50
 • Rendit Sasia: 1set
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Features produktit

  Lavdi lazer zhvillon dhe prodhon sistem të plotë kondicionim Fiber optike lazer shënuar në Kinë. Ajo është e mjedisit miqësor, konsumit të ulët, plotësisht automatikisht dhe sistemi kryesor lazer. Ky sistem kreativ lazer bën optike konvertimit normë deri në 38% -50%. Ftohja e ajrit mund të plotësojnë kërkesat e sistemit. Ky sistem lazer është madhësia e vogël dhe kompakt. Prodhimi Fiber, mund fleksibile bën sistemit të përpunimit 3D. Izolatorit prapambetur reflektuar, e cila përdor veçantinë e gjatësi vale dhe drejtimin e lazer, dhe struktura të veçanta brenda izolatorit prapambetur reflekton mund të bllokojë lazer reflektohet-pjesë e punës për të shmangur lazer hyrë në oshilator lazer përsëri për të dëmtuar oshilator lazer.

  industria e aplikueshme

  buttons tejdukshëm plastike, patate të skuqura IC, komponentet digjitale produkt, makineri precision, bizhuteri, i ndërgjegjshëm sanitare, matëse dhe mjetet e prerjes, gota watch, pajisje elektrike, komponentet elektronike, pajisje hardware, mjetet e hardware, të komunikimit komponente celular, pjesëve të automobilave, produkte plastike, mjekësore pajisje, materiale ndertimi, tuba dhe produkteve të tjera precision të lartë duke shënuar.

  Materialet e aplikueshme

  Metale dhe një shumëllojshmëri e materialeve jo-metalike, lidhjeve të larta fortësi, oksideve, plating, shtresë, ABS, rrëshirë epokside, ngjyrë, plastike, etj

  Të dhënat teknike

  model FOL-10/20/30/50
  pushtet  10W / 20W / 30W / 50W
  gjatësi vale 1064nm
  cilësi Beam M2 <1.5
  prodhimit të energjisë 10% ~ 100% (të vazhdueshme për të rregulluar)
  frekuenca output 20kHz ~ 100KHz (vazhdimisht të përshtaten)
  (8h) stabiliteti i energjisë (8h) <± 1% rms
  diametër Focus spot <0.01 mm
  madhësia matching 50X50mm 110mmX110mm 175mmX175mm
  thellësi gdhendje 1.2mm
  shpejtësia gdhendje 800 karaktere standarde / sekondë
  Gjerësia minimale linjë 0.012mm
  karakteri minimale 0.15mm
  Saktësi përsëritet 0.003mm ±
  operimit të sistemit WindowsXP / 2000/98
  ftohjes Modaliteti kondicionim
  Temperatura e ambientit operacionit 15 ℃ ~ 35 ℃
   kërkesa të energjisë 220V / faza e vetme / 50Hz / <400W
  Jeta e modulit lazer 100000 Hrs

  mostrat

  Profili i kompanisë

  Dongguan Lavdi Star Laser Technology Co., LTD, bashkëpunim Sino-gjermane, duke u fokusuar në teknologjinë lazer dhe aplikimet, pas viteve të risi të vazhdueshme dhe zhvillimit, ka bërë një prodhues të njohur në shkallë të gjerë të pajisjeve lazer. Kompania zotëron godinë zyre, R & D Ndërtimi, dyqan përpunimit, pikturë dhe dyqan saldim, montimi dyqan, sallë ekspozite moderne dhe produktet kryesore standart kompani industriale factory.The janë metalike makinat e prerjes lazer, jo-metalike makinat e prerjes lazer, lazer shënuar makina, saldim lazer makina dhe makina bending. Kapacitet vjetor të prodhimit prej 8,000sets të produkteve që shiten në më shumë se 100 vende dhe rajone ...


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products