СО2 ласерски машина за сечење гравирање

Краток опис:

Производ Функција СО2 ласерски гравирање и машина за сечење серија прифаќа меѓународна напредна контрола на DSP технологија, тие имаат голема брзина, висока прецизност сечење и висока стабилност, квалитет и цена сооднос е многу висок. Главната систем може да се под команда на U-диск без потреба од PC конекција. Таа има функции на иницијатива за сечење, сечење боја одделуваа, нон-стоп сечење еднаш исклучите моќ, итн Машински Дизајн Оваа серија машина има прецизни механички изградба и подготвува со солидна ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  GLC-1490

  производ Функција

  CO2 ласерско гравирање и машина за сечење серија прифаќа меѓународна напредна контрола на DSP технологија, тие имаат голема брзина, висока прецизност сечење и висока стабилност, квалитет и цена сооднос е многу висок. Главната систем може да се под команда на U-диск без потреба од PC конекција. Таа има функции на иницијатива за сечење, сечење боја одделуваа, нон-стоп сечење еднаш исклучите моќ, итн

  Машински Дизајн

  Оваа серија машина има прецизни механички изградба и подготвува со цврста и стабилна од рамката. Таа прифаќа со голема брзина надворешната шина, увезени повлекува мотор и возач да се подобри точноста на механички преносливост.

  оптички Дизајн

  Усвојување на увезени леќи и огледала на оптички систем за да се обезбеди долг живот на ласерски цевка и висока ефикасност за сечење.

  се применува индустрија

  Гравирање и сечење на хартија, ткаенина, пластика, неткаен крпа во текстилната и играчка индустрија, исто така, вклучени прецизно сечење на не-метални материјали, како акрил и МДФ одбор во чантата, ракавица, мувла, реклами, декорација, електрични апарати и пластика индустрии.

  се применува на материјалот

  Дограма, хартија, кожа, ткаенина, органско стакло, смола, акрилни, волнени, пластика, гума,

  керамика, кристал, жад, бамбус и други не-метални материјали.

   Технички податоци:

  модел GLC-1490
                                                CO2 ласер
  ласерски моќ  80W / 100W / 130W / 150W
  гравирање брзина 0-64m / m
  сечење брзина 0-36m / m
  Повторете Точност ± 0.05mm
  Преместување на системот Систем за контрола на CNC
  ладење на владата систем за заштита од вода за ладење и
  Вкупната потрошувачка на енергија ≤1250W
  работен напон 220 ± 10% 50Hz (60Hz)
  Работна температура 0 ~ 45ºC
  Работна влажност 5% -95%
  контрола на софтвер Glorystar ласерски софтвер
  Графички поддржан формат PLT, AI, JPG, PNG, TIF, PCX, ознака,
  Пратеник, IOO, GIF,

  Пример шоу

  5432 3333332


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи