GS-3015CEG / GS-4020CEG целосни Затворена ласерски машина за сечење со хартии од вредност

Краток опис:

Тоа може да се намали цевки и лист материјал. И со автоматски размена на табелата, тоа може да заштедите време да се вчитаат. Карактеристики на производот ● Со целосна околина дизајн комплет, намалување на ласерско зрачење и да се избегне било механички повреди. ● донесува разменливи worktable да се спаси за утовар и растовар, и да Chieve висок ефикасноста на работата. ● Висока токму мелење опрема и опрема решетката, ниско ниво на бучава и голема прецизност. Посебен сечење цевка уредот Применливи индустрија Широко се користат во сите видови на метални производи индустрии ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • Модел: GS-3015CEG
 • Количина за нарачка :: 1 Парче
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тоа може да се намали цевки и лист материјал. И со автоматски размена на табелата, тоа може да заштедите време да се вчитаат.

  Карактеристики на производот

  ● Со целосна околина дизајн комплет, намалување на ласерско зрачење и да се избегне било механички повреди.

  ● донесува разменливи worktable да се спаси за утовар и растовар, и да Chieve висок ефикасноста на работата. 

  ● Висока токму мелење опрема и опрема решетката, ниско ниво на бучава и голема прецизност.

  Посебен сечење цевка уредот

  се применува индустрија

  Широко се користи во сите видови на метални производи индустрии, како што се листови обработка на метали, садови и бања апаратот, реклама и знаци, осветлување и хардвер, електрични ормари, авто делови, машини и опрема, апарат за домаќинство, прецизност делови, и така натаму.

  Применливи материјали

  Главно се применува на сите видови на лим материјали не-контакт брзо сечење, гравирање. и дупчења, како јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, манган челик, поцинковани, алуминиум, бакар и метални цевки обработка, итн

  Технички податоци

  модел 3015CEG / GS-4020CEG
  ласерски моќ 1000W и да го 10000w (по избор)
  Работна површина 3000 * 15000mm / 4000 * 2000mm
  Вкупната потрошувачка на електрична енергија <18KW
  пренос на владата Опрема и Rack, Двоен возачот
  Работен напон (напојување) 380V 50Hz (60Hz)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи