Комплетна Затворени разменливи worktable С.-4020CE

Краток опис:

Карактеристики на производот ● Со целосна околина дизајн комплет, намалување на ласерско зрачење и да се избегне било механички повреди. ● донесува разменливи worktable да се спаси за утовар и растовар, и да Chieve висок ефикасноста на работата. ● Висока токму мелење опрема и опрема решетката, ниско ниво на бучава и голема прецизност. ● SMC пневматски компоненти, паметни контрола за да се добие совршен низок притисок стискање. Се применува индустрија Широко се користат во сите видови на метални производи индустрии, како што се листови обработка на метали, садови и ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • Модел: GS-4020CE
 • Количина за нарачка :: 1 Парче
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот

  ● Со целосна околина дизајн комплет, намалување на ласерско зрачење и да се избегне било механички повреди.

  ● донесува разменливи worktable да се спаси за утовар и растовар, и да Chieve висок ефикасноста на работата. 

  ● Висока токму мелење опрема и опрема решетката, ниско ниво на бучава и голема прецизност.

  ● SMC пневматски компоненти, паметни контрола за да се добие совршен низок притисок стискање.

  се применува индустрија

  Широко се користи во сите видови на метални производи индустрии, како што се листови обработка на метали, садови и бања апаратот, реклама и знаци, осветлување и хардвер, електрични ормари, авто делови, машини и опрема, апарат за домаќинство, прецизност делови, и така натаму.

  Применливи материјали

  Главно се применува на сите видови на лим материјали не-контакт брзо сечење, гравирање. и дупчења, како јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, манган челик, поцинковани, алуминиум, бакар и метални цевки обработка, итн

  Технички податоци

  модел GS-4020CE
  ласерски моќ 1000W, 1500W, 2000W, 3000W, 4000W, 6000W (по избор)
  Работна површина 4000 * 2000mm
  Вкупната потрошувачка на електрична енергија <18KW
  пренос на владата Крило и Rack, Двоен возач
  Работен напон (напојување) 380V 50Hz (60Hz)
  димензии: 10000 * 3600 * 2000

  примероци

   

  Профил на компанијата

  Dongguan слава ѕвезда ласерска технологија копродукции, ООД, Сино-германската соработка, фокусирајќи се на ласерска технологија и апликации, по неколку години на континуирана иновација и развој, стана добро-познати големи производител на ласерска опрема. Компанијата поседува зграда, R & D зграда, машинска продавница, сликарството и заварување продавница, монтажа продавница, модерен изложбен салон и главни производи стандардни индустриски factory.The компанија се метални ласерски машини за сечење, не-метални ласерско сечење машини, ласерски означување машини, ласерско заварување машини и свиткување машини. Годишниот капацитет на производство на 8,000sets на производите се продаваат во повеќе од 100 земји и региони ...


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи