GS-3015G / GS-4020G ласерски машина за сечење сечење со цевки

Краток опис:

Карактеристики на производот ● увезени висока прецизност опрема и решетката пренос, висока прецизност линеарна водич железнички ● Увезените системот за возење серво мотор, увезени спирален менувач. ● Посебен сечење цевка уред ● брзина брзо сечење, висока ефикасност, безбедна, стабилна перформанси Применливи индустрија Широко се користат во сите видови на метални производи индустрии, како што се цевки за обработка на метал, садови и бања апаратот, реклама и знаци, осветлување и хардвер, електрични ормари, авто делови, машини за ...


 • Supplyability: 5000 парчиња годишно
 • Плаќање: L / C, T / T
 • Порт: SHENZHEN PORT
 • Сертификати: CE, SGS, ISO
 • Бренд: Glorystar
 • Место: Dongguan
 • Пакување: спакувани во картонска
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот

  ● увезени висока прецизност опрема и решетката пренос, висока прецизност линеарна водич железнички

  ● Увезените серво систем мотор за возење, увезени спирален менувач.

  ● Посебен сечење цевка уредот

  ● Брз сечење брзина, висока ефикасност, безбедна, стабилна перформанси

  се применува индустрија

  Широко се користи во сите видови на метални производи индустрии, како што се цевки за обработка на метал, садови и бања апаратот, реклама и знаци, осветлување и хардвер, електрични ормари, авто делови, машини и опрема, апарат за домаќинство, elavator и прецизност обработка делови, и така натаму . 

  Применливи материјали

  Главно се применува на сите видови на лим материјали не-контакт брзо сечење, гравирање. и удирање, како што се благи челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, манган челик, поцинковани, алуминиум, бакар и металопреработувачката цевки, итн

  Технички податоци

  модел GS-3015G
  ласерски моќ 700W, 800W, 1000W, 1500W, 2000W, 3000W, 4000W, 6000W (по избор)
  Работна површина 3000 * 1500mm
  Вкупната потрошувачка на електрична енергија <12kW
  пренос на владата Опрема и Rack / топката завртка Пренос
  работен напон 380V 50Hz (60Hz)
  димензии: 4800 * 3260 * 17500

  примероци

  22


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи