fibër optike lazer qeramike machine

Përshkrim i shkurtër:

Kryesisht përdoret për prerjen saktësi, linjë prerjes dhe shpimi për oksid alumini, nitride alumini, qeramikë zirconia; Dhe gjithashtu për prerje precize e disa fletë të holla metalike. · Struktura krevat Machine duke përdorur mermer e gjelbër, saktësi të lartë, të mirë rezistencës sizmike · mbyllur plotësisht importuar platformë motor lineare, të pajisur me saktësi të lartë bezdisshëm sundimtar, i projektuar posaçërisht për materiale të vështirë dhe delikate, me mbarëvajtjen dhe ndjekja · Miratimi importuar burim lazer fibra, të mirë Mënyra spot a ...


 • Supplyability: 5000 copë në vit
 • Pagesës: L / C, T / T
 • Port: Shenzhen PORT
 • Çertifikatat: CE, SGS, ISO
 • Markë: Glorystar
 • Vendi: Dongguan
 • Paketimi: paketuara në kuti kartoni
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Kryesisht përdoret për prerjen saktësi, linjë prerjes dhe shpimi për oksid alumini, nitride alumini, qeramikë zirconia; Dhe gjithashtu për prerje precize e disa fletë të holla metalike.

  · Strukturën shtrat Machine duke përdorur mermer e gjelbër, saktësi të lartë, rezistencë të mirë sizmike

  · Mbyllur plotësisht importuar platformë motor lineare, të pajisur me saktësi të lartë bezdisshëm sundimtar, i projektuar posaçërisht për materiale të vështirë dhe delikate, me mbarëvajtjen dhe ndjekja

  · Miratimi burim importuar fibër lazer, mode mirë spot dhe efikasitet të lartë prerjes

  · Ajo miraton importuar kokën prerje precize nga SHBA, me cilësi të lartë prerja është dhe shpejtësi të shpejtë

  · Vetë-zhvilluar software është e lehtë për të vepruar dhe të lehtë për t'u përdorur në vizatim dhe hyrje fotografi, CCD korrigjimin automatik të pozicionimit dhe optimizimin e rrjedhës së përpunimit, dhe nuk ka nevojë kërkesë të lartë për njohuri profesionale për operatorët

  · Lehtë për të trajtuar për vizatim: ju mund të importojë fotografi standarde DXF direkt

  Jo.

   artikull

  Të dhënat teknike

  1

   burimi Laser (200-1000W optional)
  Burimi Fiber lazer

  2

    XY aks max. goditje 500mm x 450mm

  3

  Pozicionimit Accuracyt (25 ℃) 3um ±

  4

  Saktësi Përsëriteni Positioning 1um ±

  5

  Trashësia e prerjes ≤2mm (depands në materialet e))

  6

  shpejtësia prerja ≥10mm / s (depands në materialeve))

  7

  gjerësia e prerjes ≤0.1mm (depands në materialet e))

  8

  Skicë prerja saktësi ± 0.02mm (depands në materialet e))

  9

   XY aks shpejtësi tavolinë pune 30m / min

  10

   kërkesa të energjisë  3phase, 380V / 50Hz / 5kw

  11

   Machine pesha neto 1500

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products